Nieuws

Extra verhoging uit Toeslagendepot inactieven

Stichting Pensioenfonds Essity heeft het merendeel van de pensioenen van oud-deelnemers, hun ex-partners en pensioengerechtigden per 1 januari 2024 met 0,43% extra verhoogd. Deze verhoging komt uit het Toeslagendepot inactieven. Eerder lieten we al weten dat alle pensioenen per 1 januari 2024 met 3,51% zijn verhoogd. Daarmee komt de totale verhoging van deze pensioenen uit op 3,94% per 1 januari 2024.

Voor wie geldt de verhoging?

De extra verhoging van 0,43% geldt voor oud-deelnemers, hun (ex-)partners en pensioengerechtigden.

De verhoging geldt niet:

- Voor het (deel van het) pensioen dat u op dit moment opbouwt bij ons fonds.
- Voor pensioen dat uw ex-partner op dit moment nog opbouwt en waarop u recht hebt vanwege de verevening van pensioen na een scheiding.
- Voor deelnemers die geen of weinig toeslagen hebben gemist omdat zij kort deelnemer zijn geweest of omdat het arbeidsongeschiktheidspensioen kort geleden is ingegaan.

Alle betrokkenen hebben onlangs een brief ontvangen met meer informatie over de verhoging die wel of niet voor hun geldt.

Wanneer ziet u de verhoging terug?

De verhoging wordt vanaf maart 2024 doorgevoerd, met terugwerkende kracht per 1 januari 2024:
- Pensioengerechtigden ontvangen in maart 2024 voor het eerst de uitkering met de verhoging van 0,43%, inclusief een nabetaling over januari en februari 2024.
- Deelnemers voor wie de verhoging geldt zien de verhoging terug in Mijn Pensioencijfers.

Meer informatie over het Toeslagendepot inactieven

In 2020 is de regeling van het pensioenfonds aangepast. Daarbij is geld gereserveerd voor een extra verhoging van de pensioenen van oud-deelnemers, hun (ex-)partners en pensioengerechtigden. Dit heet het Toeslagendepot Inactieven. Het doel is om het toeslagendepot vanaf 2020 verspreid over 15 jaar in te zetten. Onze financiële positie was aan het einde van 2023 goed genoeg om de pensioenen van oud-deelnemers, hun (ex-) partners en pensioengerechtigden inderdaad te kunnen verhogen.